Dlažba imitace betonu

Nenechte se odradit představou, že beton je fádní, působí studeně a odtažitě. Oblíbenost tohoto materiálu začala už v době starověku a pokračuje dodnes, jen s mírnými obměnami.

Jeho využití se, co se týče obydlí, přesunulo z exteriéru do interiéru a zaujalo tam své oprávněné místo. Ostatně, i díky tomuto obojživelnictví se dá nádherně zkombinovat právě venkovní dlažba s tou vnitřní. Přechod bude nenásilný a oceníte jej především, pokud má váš dům velká okna či velké prosklené dveře. Celek bude působit velmi sjednoceně a nepřeplácaně.

Pro své vlastnosti se v současné době využívá místo klasického betonu hlavně dlažba se vzhledem betonu, tedy v jeho imitaci. Snadno se čistí i běžnými prostředky, a hodí se jak na podlahu, tak i na obklady na stěny.

Použitím na stěnu můžete docílit zajímavého vzhledu jak koupelny, tak i ale například dělící stěny mezi obývacím pokojem a kuchyní anebo stěnou za čelem postele.

Dlažby vzhledu betonu nemají jen jeden odstín. Vybrat si můžete z celé školy barevných variant i vzorů, přičemž každá se bude hodit do trochu jiného prostoru. Záleží, do jakého stylu řešený pokoj chcete ladit. Obklady a dlažby v imitaci betonu se hodí jak k rustikálnímu stylu, který působí velmi teple a domácky, tak například i k industriálnímu, který se naopak hodí do předsíní, kaváren či kanceláří. Jeho využití je téměř nekonečné, právě díky množství variací.

Dokonalého výsledku lze docílit pomocí detailů - doplňky, které se odstínem podobají obkladu či dlažbě to vše ještě podtrhnou.

Ještě luxusnějšího vzhledu lze dosáhnout použitím velkoformátové verze obkladů a dlažeb. Nebudou vás trápit žádné zbytečné spáry, ve kterých se zachytávají nečistoty. Výsledek bude působit velmi jednotně a také čistě.

Podlehněte kouzlu dlažeb a obkladů imitace betonu. Sami uvidíte, že možnosti kombinací jsou obrovské a výsledek s trochou vkusu téměř vždy vypadá perfektně.