Široký výběr italských obkladů a dlažeb v ateliéru v Olomouci

Ve studiu Rivesti na Slavonínské ulici v Olomouci se můžete přesvědčit, že italský design je právem považován za absolutní špičku. Přijďte si i vy vybrat ty nejluxusnější obklady a dlažby z produkce renomovaných italských keramických firem! Čekají na vás:

  • luxusní velkoformátové dekory a mozaiky s podílem ruční práce

  • oblíbené dlažby v imitaci dřeva vč. velkých formátů

  • barevné obklady ve velkém rozměru prestižní značky Atlas Concorde

  • vysoce pevnostní dlažby Gres porcellanato pro moderní koupelny

  • přepychové dlažby a obklady v imitaci kamene - mramor, travertin atd.

High tech dlažby a obklady v běžných obchodech nedostupné

Potřebujete opticky zvětšit menší koupelnu? Hledáte dlažbu, která je k nerozeznání od dřevěné prkenné podlahy? Chcete dosáhnout prostoru s minimem spár a více sjednocenou plochou? Zařizujete v duchu retro a rádi byste dodali své nové koupelně či kuchyninevšední osobitost?

Pak navštivte luxusní studio Rivesti. Špičková kvalita, noblesa a elegance, maximální funkčnost a originální design, to vše naleznete v nejprestižnějším koupelnovém studiu na Moravě. Vše na jednom místě ve studiu Rivesti v Olomouci. Přijďte si vybrat z bohatého sortimentu rozličných velikostí a špičkových italských dekorů. Udělejte první krok k vaší koupelně snů ještě dnes.  


Moderní italské obklady a dlažby

Italské keramičky již od počátku udávají směr designu a produkují nejnovější technologie výroby. Pouze italské značkové firmy uvedly na trh například  formáty 3 x 1 m.  Dále dlažby v imitaci dřeva ve velkých formátech i luxusní velkoformátové dekory a mozaiky s podílem ruční práce. Vyrobit kvalitní velkoformátové obklady umí jen značkové italské firmy, jako je například keramička ATLAS CONCORDE ze skupiny CONCORDE. Výrobci z jiných států v současnosti nakupují italské výrobní linky, aby mohly začít vyrábět alespoň základní větší formáty jako je rozměr 30 x 90 cm.

Keramické obklady ATLAS CONCORDE
Keramické obklady ATLAS CONCORDE

Keramické obklady

Velké formáty klasických koupelnových obkladů jsou v nabídce pouze u několika špičkových italských a španělských firem. Malé formáty se již nenabízejí. Formáty jsou 30 x 60 či 40 x 80 nebo 50 x 110 cm. Všechny jsou již retifikovány, tzn. mají zabroušené hrany na přesný rozměr, který pak umožňuje pokládku na minimální spáry. Pokud hledáte navíc barevné obklady ve velkém rozměru, žádejte u nás značku ATLAS CONCORDE. Tyto moderní koupelnové obklady jsou navrženy špičkovými designery a nabízejí široké možnosti doplňkových prvků jako jsou mozaiky, různé typy povrchů, listely či dokonalé 3D dekory.

Dlažba imitace dřeva
Dlažba imitace dřeva

Dlažby v designu imitace dřeva 

Tyto dlažby jsou v nabídce již několik let a byly poprvé uvedeny opět na italském a španělském trhu. Od dávných formátů dlaždic 15 x 60 cm se díky modernizaci linek a všech technologií nyní používá nejčastěji slinuté dlažby v imitaci dřeva ve formátu 20 x 120 cm či 20 x 90 cm. Tyto rozměry nejvíce připomínají dřevěnou prkenou podlahu. V našem studiu RIVESTI nabízíme tyto dlažby s kresbou dřeva od přední italské firmy ATLAS CONCORDE. Tento výrbce umí zpracovat jak nahodilou kresbu jednotlivých dlaždic - spolu s krásnými odstíny, jakož i strukturu povrchu jako u skutečného hrubého dřeva. (řada AXI). V současných novinkách jsou i dlažby v imitaci dřeva v délce 180 a 240 cm například pro terasy a dále prvky pro použití pokládky na terče bez lepení ! Dodavatelé nabízí i technologickou novinku pro velké formáty dlažby v imitaci dřeva, tzv. Autoleveling - pružný střep dlaždice, který se přizpůsobí nerovnosti podkladu a umožňuje snadnější pokládku bez vystupujících rožků. Dlažby v imitaci dřeva vyhledávejte pouze od renomovaných výrobců. 

Moderní retro dlažby a obklady
Moderní retro dlažby a obklady

Dlažby - moderní retro, retro 

Dlažby a obklady ve stylu retro se vrátili teprve nedávno. Není už povinností dávat tyto typy dlažby pouze do historických staveb a designéři je začali používat i ve spojení s moderními interiéry. Příkladem může být fotografie nad článkem. Vznikají další a další varianty kresby patchworku na retro dlaždicích, kde je použito záměrné zašpinění či záměrné otlučení hran. Potisk je místy vynechávaný a s nedokonalou kresbou. Všechna nepravidelnost je záměrem :-) Nejdokonalejší je rozměr dlaždic 20 x 20 cm ale bývá i potisk na dlažbě v rozměru 60x60 cm. Dále jsou velkým hitem i šestiúhelníkové dlaždby - hexagony. Tyto tvary se objevůjí spíše ve starších typech domů a je třeba při jejich použití myslet i na nábytek či retro koupelnové vybavení,  které musí k dlažbám tohoto stylu ladit. I zde posuzujte kvalitu provedení povrchu. Levnější kopie od neznačkových výrobců bývají většinou určeny pro méně zatížené prostory a nejsou uvnitř těla dlažby probarvené. Snažíme se nabízet pouze dlažby, které jsou určeny pro komerční zátěž a vy tak nemusíte mít obavy jestli dlažbu vůbec můžete dát do vstupu nebo je vhodná jen do koupelny, což zjistíte většinou až po zakoupení cenově výhodné retro dlažby. Nechte si ve studiu RIVESTI ukázat i moderní verze vzorovaných dlaždic. Nebojte se experimentovat. Retro je tu !

Venkovní dlažba k bazénu
Venkovní dlažba k bazénu

Dlažba na terasu, k bazénu

 Dlažby jsou ideálním řešením pro terasy, balkóny a okolí bazénů. Venkovní dlažba nám umožňuje vytvořit rovinu, snadnější údržbu a co je důležité, strukturovaná verze dlažeb s hodnotou R11 a R12 zamezuje v rámci možností uklouznutí. Příjemný vzhled a formát dlažeb pro terasy, který může být i 60x120 cm, bude navíc vždy vypadat o několik úrovní lépe než při použití standardní zámkové dlažby. Terasy z dlažby se dnes řeší i jinou technikou než jen lepením.  Jedná se o pokládku na tzv. terče. Ty jsou rozmístěny na betonovou odizolovanou desku a na ně jsou usazeny dlaždice, které mají tloušťku 2 cm oproti klasické tloušťce dlažby a to 1 cm. Toto dvojnásobné zesílení dlažby na terasu umožňuje pokládku bez lepidla.  Formáty těchto dlaždic jsou od standardu 60x60, 45x90 po 30x120 cm pro dlažby v imitaci dřeva a je možný i rozměr 60x120 cm. Výhodou je úspora lepidel, spárovacích hmot, vyhnutí se reklamacím pokládky po několika letech, kdy se začnou dlaždice odlepovat a možnost dlažbu kdykoliv rozebrat. K dlažbám pro bazény existují speciální ukončovací bazénové prvky. Moderní výrobci dlažeb mají navíc designové série dlažeb koncipovány jako kompletní program pro celý dům: používáte tak stejný materiál (například dlažbu v imitaci dřeva) ve vstupu, v obývacím pokoji, koupelně a ve dvoucentimetrové verzi můžete projít až na terasu. Nechte si ve studiu RIVESTI navrhnout technologické řešení okolí domu či bazénu z dlažeb.

Vysoce pevné dlažby - Gres porcellanato
Vysoce pevné dlažby - Gres porcellanato

Dlažby - Gres porcellanato

 - tzv. slinuté, vysoce pevnostní dlažby - jsou dnes nejčastěji používaným materiálem při řešení funkcionalistických a moderních koupelen. Cílem je opticky zvětšit prostory, zjednodušit skladbu, zmenšit počet použitých prvků a navazování barevných ploch v celých interiérech i exteriérech. Používáme již pouze retifikované dlažby, které mají několik formátů na výběr a umožňují i přechod do exteriérů se strukturovanou verzí povrchu. Tyto dlažby nám, v případě zájmu, umožní i ideální navazování spár z podlahy na stěny.  Slinuté dlažby jsou nejlepším řešením pro podlahové vytápění i díky vysoké odolnosti na výkyvy teplot.

Velkoformátové dlažby
Velkoformátové dlažby

Velkoformátové dlažby 

- Gres Laminato - Největší používané obklady pro koupelny ale i ostatní prostory jsou dnes v rozměru 100x300 cm. Tyto dlažby jsou vyráběny jinou technologií než klasická dlaždice a jsou silné pouze 3,5 mm ale při zachování tvrdosti. Díky nižší hmotnosti se s nimi lépe manipuluje. Výhodou je u velkoformátové dlažby minimum spár v prostoru a sjednocené plochy. Jsou ideální náhradou za rizikové stěrky. Na stěnách bývá použit formát 100x300 cm a na podlahách většinou 100x100 cm.  Dlažbu je možné řezat pouze sklenářským nožem a používají ji i architekti či designeři pro navrhování dalších prvků na které se tento obklad lepí - např. dvířka skříněk, dveřní křídla, rámy dveří, zdi v obývacích prostorech, atd. Díky malé tloušťce a pružnosti je možné obkládat i oblouky. Kuchyňská studia zase tento typ velkoformátových dlažeb používají pro výrobu pracovních desek nebo i desek včetně dřezů. Ideální je i použití i v kuchyni mezi pracovní deskou a horními skříňkami a vytvoření obkladu beze spár . A to není vše :-) Dlažba má i antibakteriální úpravu přímo z výroby! Cena dlažby začíná už od 2.400 Kč /m2

Dlažba imitace kamene
Dlažba imitace kamene

Dlažby a obklady v imitaci kamene 

Kámen, mramor, travertin, pískovec....všechny tyto materiály byly a jsou součástí našeho okolí, života. Nikdy tak nemůže omrzet dlažba v imitaci kamene.  Výrobci dlažeb se této kresbě na povrchu dlaždic věnují už od nepaměti. Nakonec, dlažba je materiálem pocházejícím téměř výhradně z přírody. V RIVESTI již dlouhé roky sledujeme vývoj v oblasti výroby tohoto složitého provedení povrchu dlažby.  Od původního potisku pro dlažby 30x30 cm kde byly umělé nedokonalé "vlnky", se výrobci dlažeb dostali k dokonalému provedení kameného vzhledu a ten aplikovali na rozměry dlažby až 75x150 či 100x240 cm. Myslíme tím samozřejmě italské a španělské výrobce dlažeb, protože místní výrobci zatím zůstali u rozměru 60x60cm. Velké formáty vám dopřejí vnímat sílu kamené kresby bez přerušení spárami. To ale klade důraz na dokonalost zpracování. Každá nepřirozená kresba je poznat.  Výrobci dnes najdou přírodní kámen, nafotí desítky variant a ty přenesou na dlažby. Jako i u dlažby v imitaci dřeva, i zde je důležité aby se jednotlivé vzory na dlaždicích neopakovali. Výrobce ATLAS CONCORDE, který je v nabídce design studia RIVESTI, používá například 48 variant od jednoho typu kamene. Povrch dlažby v imitaci kamene může být strukturovaný-plastický, matný hladký nebo i přeleštěný jako mramor.  Ceny leštěného povrchu jsou výrazně dražší než mat.

Dlažba v imitaci betonu
Dlažba v imitaci betonu

Dlažby v imitaci betonu

Dlažby v imitaci betonu jsou trendem posledních let. Klasický - pravý beton by nebyl ideální na údržbu a tak je dlažba s hladkým povrchem ideální náhradou. Používání pohledového betonu, jako designového prvku, je běžné u minimalistických staveb. Na dlažbách bývá provedení kresby betonu nejen v praktické šedé ale i béžové či antracitové barvě. Opět platí pravidlo, že nejzajímavější bude kresba betonu na velkém formátu dlažeb. Rozměry těchto krásných dlažeb u výrobce ATLAS CONCORDE například 75x75 nebo 75x150 cm. Spáry se používají minimální.  Ve studiu RIVESTI používáme dlažby s rozměrem 100x300 cm, které pak pokryjí celou stěnu téměř beze spáry. Spáry při malých rozměrech dlažby, například 30x60 cm, narušují čistý pohled na obloženou zeď, i když jsou minimální. Dlažby v imitaci betonu se dalí velmi dobře kombinovat s barevnými doplňky a šedé provedení dlažeb je to nejideálnější, protože k šedé lze sladit jakýkoliv odstín a bude si rozumět i s přechodem na přírodní dřevo. Dlažba v imitaci stěrky či betonu je vhodná pro zákazníky, kteří nepotřebují výrazné kresby a barvy na podlaze a stěnách a raději mění bytové či koupelnové doplňky či i nátěry stěn. Šedá dlažba se navíc velmi dobře udržuje. Všechny nabízené velkoformátové dlažby a obklady s kresbou betonu jsou u firmy RIVESTI retifikované, tzn. určné pro pokládku s minimální spárou 1,8-2mm. My v RIVESTI máme tento design povrch dlažeb a obkladů nejraději :-)Zobrazit více ...